V mesecu oktobru so učenci, ki so vključeni v podaljšano bivanje, v času usmerjenega prostega časa, skupaj z učiteljicami spoznavali dobrodelnost in dobrodelne organizacije. Pogovarjali so se o pomoči šibkejšim ter o načinih, kako lahko sami postanejo aktivni državljani. V nižjih razredih so oblikovali drevesa prijateljstva in z njimi okrasili panoje na šoli. Višji razredi so temo nadgradili s pogovori o strpnosti in spoznavanju dobrodelnih aktivnosti, ki se vsako leto organizirajo na šoli.
Zadnji teden pred počitnicami so učenci izkoristili za pripravo na prihajajoče praznike. Izdelovali so kamenčke spomina, ki jih bodo ob dnevu mrtvih, skupaj z družinami odnesli na grobove in tako počastili spomin na umrle družinske člane. Kamenčke so na grobove dali namesto svečk ter tako prispevali k ohranjanju narave.