Preplet tedna otroka s tednom umetnosti je navdihnil prvošolce v podaljšanem bivanju. Spoznali smo, kaj je umetnost. Umetnost ni samo slika, risba, gledališka predstava. Ugotovili smo, da je umetnost tudi odnos do prijatelja, spoštovati nekoga, ga prijazno pogledati, se mu nasmehniti, mu ponuditi pomoč, … Prvošolci so spoznali umetnost bivanja v skupini. Igrali smo se skupinske igre in ustvarjali. Nastali so čudoviti izdelki. Učenci so iz koščkov odpadnega usnja ustvarjali slike, se pri tem sprostili in vživeli v delo umetnika. Delavnica izdelovanja zapestnic je pritegnila dekleta in fante. Nastale so mavrične zapestnice in vsaka je imela svojo zgodbo.

Med nas smo povabili umetnico Polono Kunaver Ličen. Predstavila nam je svoje delo, nas z besedo popeljala skozi slikanico in uživali smo v njenih ilustracijah. Za zaključek pa smo imeli čisto pravo likovno delavnico, v kateri so učenci ustvarjali zaključek zgodbe.

Umetnost smo doživeli z vsemi čuti in ostali so nam prijetni spomini.

Vanesa Pev Stibilj in Ksenija Benko