V podaljšanem bivanju smo se v preteklih tednih pogovarjali o vplivu našega ravnanja na podnebne spremembe. V ta namen smo izdelali plakate in jih razstavili na panojih šolskih hodnikov. V sodelovanju s Slovensko Karitas smo v četrtek, 10. maja 2018, izvedli “Tek podnebne solidarnosti”. Glavni namen teka je solidarnost do ljudi v Afriki, ki jih posledice globalnih podnebnih sprememb najbolj prizadenejo, čeprav s svojim načinom življenja najmanj prispevajo k njim. Ob tem s pretečenimi kilometri gradimo kroge solidarnosti okrog planeta Zemlja. Na naši šoli  je teklo 198 udeležencev. Tako smo h gradnji osmega kroga solidarnosti pridodali 515 km. Morda nam ga bo s skupnimi močmi uspelo skleniti.